21 Ekim 2015 Çarşamba

Blackstone serisi - Çırılçıplak- Senin için - Aç gözlerini + alıntılar + Playist

11:08, BY Rabia Yentür -
     

        Tekrar merhaba kitap kurtlarım :) Söze Yabancı yayın evine olan aşkımdan başlamak istiyorum! Yani... Hadi ama kimse inkar etmesin, Yabancı bu sektörde her anlamda kendini kanıtlamış bir yayın evi. Bence. Tabi siz ne düşünüyorsunuz bilemiyorum ama Yabancı'ya olan hayranlığımı ben tarif edemem. O yüzden çok, çok fazla beğenerek okuduğum bir seriye yer vermek istedim bugün.

      Blackstone serisi.


       
Ne diyebilirim ki bu seri için. Aslında sözüm çok ama şuan spoi vermeden en hafif nasıl anlatacağımı düşünüyorum. Ben şimdiden dikkat diyeyim de, haberiniz de olsun. Aralar da spoi kaçabilir *.*
                Kitap tanıtım

              Çırılçıplak bir tutku. 
              Gizlenen gerçekler.
             Unutmayacağınız bir aşk.


              Londra Üniversitesin'de sanat eğitimi alan Amerikalı bir öğrenci ve yarı zamanlar bir fotomodel ola Brynne Bebbet, yaşadığı trajediye rağmen hayatını yeniden bir düzene sokmuştu. Ta ki başarılı iş adamı Ethan Blackstone, Breynne'in çıplak fotoğrafını satın alana kadar.

              Ethan, Brynne'i yatağında istiyordu ve onu orada tutmak için ne gerekiyorsa yapmaya hazırdı. Onun dominant karakteri, Brynne'i hem çekiyor hem de korkutuyordu. Ancak bu ilişkide sırla söz konusuydu. Hem de oldukça büyük sırlar...

          Ethan'ın ona duyduğu tutku, Brynne'i kurtarmaya yetecek miydi; yoksa aralarında ki sırlar hepsini yok mu edecekti?  


                         Kitap adı: Çırılçıplak  ( Blackstone serisi 1)
                         Kitap yazarı: Raıne Miller
                         Çeviri: Tuba Özkat
                         Yayın evi: Yabancı yayınları
                         Sayfa sayısı: 218
                         Liste fiyatı: 16 TL 

                       


                     Kitap yorumum
    İlk kitabımız Çırılçıplak. Ehemm efendim, isim ve kapak fazla biraz güzel sanki değil mi? Elbette ayracı da aşırı hoş. Tabii eve sokarken sorun yaşayabilirsiniz aman dikkat! :)


            

   

                           ***

                                                                                                 
                     
        Serinin en çok beğendiğim kitabı gibi bir şey demek istemiyorum, çünkü hepsini aynı oranda sevdim. Brynne, normal bir üniversite öğrencisi ve geçimini sağlamak için, modellik yapıyor. En yakın dostu olan Benny'nin sergisin de boy gösteren fotoğraflarını görmek için gittiği yerde, onu gözleriyle bitiren Ethan Blackstone ile karşılaşıyor ve hayatı tamamen yeni bir düzene kuruluyor. Evine gitmek için Londra'nın karanlık caddelerine çıktığı vakit, fotoğrafını satın alan adam ona sesleniyor ve aralarında bitmek tükenmeyen bir elektrik akımı oluşuyor. Burada şunu eklemeliyim ki kitap +18. Ona göre okumanızı öneririm eğer rahatsız oluyorsanız, elinizden bırakın ve yavaşça o bölgeden uzaklaşın :)
     Ethan, bu güzel kadının büyüsüne fena halde kapılıyor.İstediği almaya alışık ve her seferin de alan, güvenlik şirketinin sahibi, top sakallı - evet, evet önceden bende nefret ederdim ama artık o kadar da kolay değil-  geniş göğüslü - sevdiğimiz türde ;) :D - yakışıklı bir adam. - Evet, Brynne fena halde şanslısın-  İkisinin de geçmişinde sırları var, arka kapakta yazdığı gibi fazla büyük sırlar. Acaba bu sırlara rağmen, birbirlerinin kalabilecekler mi? Bence okuyup öğrenmelisiniz. Kitap yeterli uzunlukta, dili akıcı ve oturup bir solukta bitirebileceğiniz türde.       
                      Kitap tanıtım

    
            Yaklaşan tehlike.
            Uğruna savaşılacak bir aşk.

            Her şeyini ortaya koyan bir adam.             Ethan Blackstone, Brynne'in güvenini kötüye kullanmış ve terk edilmişti. Fakat bunu kabullenmek gibi bir niyeti yoktu. Amerikalı kadınını geri kazanmak için her şeyi yapmaya hazırdı. Aralarında ki tutku yakıcıydı, fakat birbirlerinden sakladıkları sırlar karanlık, ürkütücü ve her türlü gelecek planlarını yok edebilecek kadar güçlüydü.

          Şimdi Brynne tehlike altındaydı ve Ethan sevdiği kadının kalbini kazabilmek için ne gerekiyorsa yapmaya hazır bir adamdı. Onu korumak için göze alamayacağı şey yoktu. Onun için her şeyini ortaya koyacaktı.

         Peki yaptıkları Brynne'i korku içinde yaşamaya sürükleyen geçmişinden kurtararak yeniden onun dokunuşunun sıcaklığını hissetmeye ve güvenini kazanmaya yetecek miydi?


                               
Kitap adı: Senin için ( Blackstone serisi 2)
                               Kitap yazarı: Raıne Mıller
                               Çeviri: Tuba Özkat
                               Yayın evi: Yabancı yayınları

                               Sayfa sayısı: 261
                               Liste Fiyatı: 18 TL                       Kitap yorumum
                                                    

                                   


 

            Bu kitabın yeri bende fazlasıyla ayrı çünkü anlatımı Ethan Blackstone yapıyor <3 evet, evet tam olarak o taş adamın düşüncelerini okuyoruz. Fazlasıyla ateşli düşünceler olduğu konusunda sizi temin edebilirim ;) Kesinlikle yazar kendini bu kitapta çok daha fazla geliştirmiş. Benim için çok daha doyurucu oldu bir çok konuda. Ve birinci kitabın sonunun birazcık kötü bittiğini düşünürsek, bu kitap kesinlikle fazlasıyla doyurdu beni. Ha cinsel sahneler ilk kitaba göre fazlaydı ama bu beni rahatsız etmedi. Ayrıca ayracına aşık oldum gerçekten.
           Ethan'ın düşüncelerini okumak... Bence inanılmazdı. O koca adamın içinde ki çelişkilerini, korkularını - bir kısmı da olsa- okumak beni daha fazla bağladı diyebilirim. Fazlasıyla tutkulu... fazlasıysa korumacı... fazlasıyla isteyen bir Ethan vardı karşımızda. Sevdiği kadının geçmişini silemeyen ama o geçmişi bir daha gün yüzüne çıkarmamaya kararlı bir adam. Amerikalı kadını tehlike de ve Ethan kendi canını bile ortaya koyabilir bu uğurda.
       Brynne'ın geçmişinin büyükçe bir kısmı bu kitapta ortada. Peki Amerikalı kızımız bu durumla nasıl başa çıkacak? çok kolayca okuduğum, kısa sürede bitirdiğim bir kitap oldu. Sevgili Tuba Özkat'ın çevirisi çok iyiydi eklemeden geçmeyeyim.
                 Kitap tanıtım             
Beklenmedik olaylar.
             Parçalanmak üzere olan bir ilişki.
             Her şeye göğüs geren tutkulu bir aşk.


             Blacktone serisi'nin üçüncü kitabında, hayatın karşılarına çıkardıkları ile boğuşan Ethan ve Brynne'i büyük sürprizler bekliyordu. Hiçbir şeyin aralarına girmesine izin vermeyeceklerine dair ettikleri yemine rağmen geçmişin karanlık yüzü aralarındaki tutkulu bağı koparmak için peşlerindeydi.

           Son derece yıkıcı bir kaybın ardından doğan yeni bir umut ikiliye gerçekten neyin önemli olduğunu gösterecekti, ancak aşıkların acı dolu geçmişlerini geride bırakmaları, gerçekten mümkün olabilecek miydi? Birisi hala Brynne'in peşindeydi; 2012 Londra Olimpiyatları'nın şehirde yarattığı keşmekeşi kendi planına uygulamak için kullanmaktaydı ve Brynne ve Ethan, her şeylerini kaybetme riskiyle karşı karşıyaydı.

      İkili, kontrolleri dışında gelişen bu olaylara boyun mu eğecekti, yoksa birbirlerini ne pahasına olursa olsun kurtarmak için savaşacaklar mıydı?


                               Kitap adı: Aç gözlerini
                               Kitap yazarı: Raıne Mıller
                               Yayın evi: Yabancı yayınları
                               Çeviri: Tuba Özkat
                               Sayfa sayısı: 406
                               Liste fiyatı: 22 TL                         Kitap yorumum


             


         
Ve şuan çevirisi yapılan son kitap ile karşınızdayım. Bundan sonra gelecek bir kitap daha var ve maalesef bu güzel seriye veda edecek olmak, beni çok üzüyor.
             
        Ethan ve Bryenne mutlu olmak için çabalıyor ama sorunlar peşlerini bırakmıyor. Brynee'in geçmişi artık açıkça ortada. Ethan'ın Amerikalı kadını tehlike de. Geçmiş, bir canavar misali pençelerini geçiriyor. Ve bu sırada hayatların da kökten değişecek şeyler oluyor. Çok üzüldüğüm bir kitap oldu aslında. Sonuyla alakalı değil onu ekleyeyim hemen ama beni üzen bir şeyler vardı. Ama aşırı mutlu olduğum olaylarda gerçekleşti. Bol aksiyonlu, bol aşklı ve bolcana şehvetli bir kitaptı. Yazar bir tık daha yukarılardaydı. Ve bu kitap da hem Ethan hem de Brynne'in ağzından dinledik olayları. Yazar hem erkek hem de kadın karakterin bakış açılarını çok iyi yansıtmıştı. Londra Olimpiyatları geliyor ve çok çok önemli - kraliçe gibi mesela- davetliler olacak. Ethan görevinin en iyi şekilde üstesinden gelip, bu işi bitirmek zorunda ama bir yandan da sevgilisinin hayatı için endişe etmekle meşgul. İkisinin de kendilerini mutlu ve güvende hissettiği - daha doğrusu bunu doruklar da yaşadığı- anlar geceleri. Gündüz Ethan meşgul ve Brynne hayatını yaşamaya çalışıyor. Aşkları çok büyük, arzuları çok daha fazla. Ve şimdiye kadar duygularını açık bir şekilde belli eden taraf Ethan'dı. Ama özellikle bu kitap da Brynne bu konuda büyük gelişmeler gösterdi. Karakterlerin gelişimi çok olumlu yöndeydi ve umarım son kitap da yazar nokta atışını yapıp, bu seriye güzel bir veda etmemizi sağlar.

     
Uff!! Uzun bir yorum oldu ve ellerim ağrımaya başladı. Bol kitaplı günler geçirmeniz dileği ile! 
         
Hayat, karanlık kısımlar da yaşamak için çok kısa.
                                                 
Çırılçıplak.


        " Sigara mı içiyorsun, Ethan?"
        " Bugün her zamankinden daha fazla."
        " Bir kusur... Sende bir tane var."

                                               Çırılçıplak.


        " Benimsin, Brynne. Kalbimde öylesin ve bunu kimse benden alamaz. Sen bile."

                                                Senin İçin.


         " Şu anda seninle yalnız olmak istiyorum Brynne. Gerisi o kadar önemli değil."

                                              Senin için.
                                                                       

         
Hayatta bu kadar mutlu olmanın mümkün olduğunu hiç bilmiyordum.

                                            Aç gözlerini.


       
   


  

NINE INCH NAILS - "CLOSER"


          
Bu şarkının seri de büyük bir etkisi var. Kitaplar da bir kaç yerde rastlayabilirsiniz. 


     
   


          

Ciara - Dance Like We're Making Love

             

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

21 Ekim 2015 Çarşamba

Blackstone serisi - Çırılçıplak- Senin için - Aç gözlerini + alıntılar + Playist

     

        Tekrar merhaba kitap kurtlarım :) Söze Yabancı yayın evine olan aşkımdan başlamak istiyorum! Yani... Hadi ama kimse inkar etmesin, Yabancı bu sektörde her anlamda kendini kanıtlamış bir yayın evi. Bence. Tabi siz ne düşünüyorsunuz bilemiyorum ama Yabancı'ya olan hayranlığımı ben tarif edemem. O yüzden çok, çok fazla beğenerek okuduğum bir seriye yer vermek istedim bugün.

      Blackstone serisi.


       
Ne diyebilirim ki bu seri için. Aslında sözüm çok ama şuan spoi vermeden en hafif nasıl anlatacağımı düşünüyorum. Ben şimdiden dikkat diyeyim de, haberiniz de olsun. Aralar da spoi kaçabilir *.*
                Kitap tanıtım

              Çırılçıplak bir tutku. 
              Gizlenen gerçekler.
             Unutmayacağınız bir aşk.


              Londra Üniversitesin'de sanat eğitimi alan Amerikalı bir öğrenci ve yarı zamanlar bir fotomodel ola Brynne Bebbet, yaşadığı trajediye rağmen hayatını yeniden bir düzene sokmuştu. Ta ki başarılı iş adamı Ethan Blackstone, Breynne'in çıplak fotoğrafını satın alana kadar.

              Ethan, Brynne'i yatağında istiyordu ve onu orada tutmak için ne gerekiyorsa yapmaya hazırdı. Onun dominant karakteri, Brynne'i hem çekiyor hem de korkutuyordu. Ancak bu ilişkide sırla söz konusuydu. Hem de oldukça büyük sırlar...

          Ethan'ın ona duyduğu tutku, Brynne'i kurtarmaya yetecek miydi; yoksa aralarında ki sırlar hepsini yok mu edecekti?  


                         Kitap adı: Çırılçıplak  ( Blackstone serisi 1)
                         Kitap yazarı: Raıne Miller
                         Çeviri: Tuba Özkat
                         Yayın evi: Yabancı yayınları
                         Sayfa sayısı: 218
                         Liste fiyatı: 16 TL 

                       


                     Kitap yorumum
    İlk kitabımız Çırılçıplak. Ehemm efendim, isim ve kapak fazla biraz güzel sanki değil mi? Elbette ayracı da aşırı hoş. Tabii eve sokarken sorun yaşayabilirsiniz aman dikkat! :)


            

   

                           ***

                                                                                                 
                     
        Serinin en çok beğendiğim kitabı gibi bir şey demek istemiyorum, çünkü hepsini aynı oranda sevdim. Brynne, normal bir üniversite öğrencisi ve geçimini sağlamak için, modellik yapıyor. En yakın dostu olan Benny'nin sergisin de boy gösteren fotoğraflarını görmek için gittiği yerde, onu gözleriyle bitiren Ethan Blackstone ile karşılaşıyor ve hayatı tamamen yeni bir düzene kuruluyor. Evine gitmek için Londra'nın karanlık caddelerine çıktığı vakit, fotoğrafını satın alan adam ona sesleniyor ve aralarında bitmek tükenmeyen bir elektrik akımı oluşuyor. Burada şunu eklemeliyim ki kitap +18. Ona göre okumanızı öneririm eğer rahatsız oluyorsanız, elinizden bırakın ve yavaşça o bölgeden uzaklaşın :)
     Ethan, bu güzel kadının büyüsüne fena halde kapılıyor.İstediği almaya alışık ve her seferin de alan, güvenlik şirketinin sahibi, top sakallı - evet, evet önceden bende nefret ederdim ama artık o kadar da kolay değil-  geniş göğüslü - sevdiğimiz türde ;) :D - yakışıklı bir adam. - Evet, Brynne fena halde şanslısın-  İkisinin de geçmişinde sırları var, arka kapakta yazdığı gibi fazla büyük sırlar. Acaba bu sırlara rağmen, birbirlerinin kalabilecekler mi? Bence okuyup öğrenmelisiniz. Kitap yeterli uzunlukta, dili akıcı ve oturup bir solukta bitirebileceğiniz türde.       
                      Kitap tanıtım

    
            Yaklaşan tehlike.
            Uğruna savaşılacak bir aşk.

            Her şeyini ortaya koyan bir adam.             Ethan Blackstone, Brynne'in güvenini kötüye kullanmış ve terk edilmişti. Fakat bunu kabullenmek gibi bir niyeti yoktu. Amerikalı kadınını geri kazanmak için her şeyi yapmaya hazırdı. Aralarında ki tutku yakıcıydı, fakat birbirlerinden sakladıkları sırlar karanlık, ürkütücü ve her türlü gelecek planlarını yok edebilecek kadar güçlüydü.

          Şimdi Brynne tehlike altındaydı ve Ethan sevdiği kadının kalbini kazabilmek için ne gerekiyorsa yapmaya hazır bir adamdı. Onu korumak için göze alamayacağı şey yoktu. Onun için her şeyini ortaya koyacaktı.

         Peki yaptıkları Brynne'i korku içinde yaşamaya sürükleyen geçmişinden kurtararak yeniden onun dokunuşunun sıcaklığını hissetmeye ve güvenini kazanmaya yetecek miydi?


                               
Kitap adı: Senin için ( Blackstone serisi 2)
                               Kitap yazarı: Raıne Mıller
                               Çeviri: Tuba Özkat
                               Yayın evi: Yabancı yayınları

                               Sayfa sayısı: 261
                               Liste Fiyatı: 18 TL                       Kitap yorumum
                                                    

                                   


 

            Bu kitabın yeri bende fazlasıyla ayrı çünkü anlatımı Ethan Blackstone yapıyor <3 evet, evet tam olarak o taş adamın düşüncelerini okuyoruz. Fazlasıyla ateşli düşünceler olduğu konusunda sizi temin edebilirim ;) Kesinlikle yazar kendini bu kitapta çok daha fazla geliştirmiş. Benim için çok daha doyurucu oldu bir çok konuda. Ve birinci kitabın sonunun birazcık kötü bittiğini düşünürsek, bu kitap kesinlikle fazlasıyla doyurdu beni. Ha cinsel sahneler ilk kitaba göre fazlaydı ama bu beni rahatsız etmedi. Ayrıca ayracına aşık oldum gerçekten.
           Ethan'ın düşüncelerini okumak... Bence inanılmazdı. O koca adamın içinde ki çelişkilerini, korkularını - bir kısmı da olsa- okumak beni daha fazla bağladı diyebilirim. Fazlasıyla tutkulu... fazlasıysa korumacı... fazlasıyla isteyen bir Ethan vardı karşımızda. Sevdiği kadının geçmişini silemeyen ama o geçmişi bir daha gün yüzüne çıkarmamaya kararlı bir adam. Amerikalı kadını tehlike de ve Ethan kendi canını bile ortaya koyabilir bu uğurda.
       Brynne'ın geçmişinin büyükçe bir kısmı bu kitapta ortada. Peki Amerikalı kızımız bu durumla nasıl başa çıkacak? çok kolayca okuduğum, kısa sürede bitirdiğim bir kitap oldu. Sevgili Tuba Özkat'ın çevirisi çok iyiydi eklemeden geçmeyeyim.
                 Kitap tanıtım             
Beklenmedik olaylar.
             Parçalanmak üzere olan bir ilişki.
             Her şeye göğüs geren tutkulu bir aşk.


             Blacktone serisi'nin üçüncü kitabında, hayatın karşılarına çıkardıkları ile boğuşan Ethan ve Brynne'i büyük sürprizler bekliyordu. Hiçbir şeyin aralarına girmesine izin vermeyeceklerine dair ettikleri yemine rağmen geçmişin karanlık yüzü aralarındaki tutkulu bağı koparmak için peşlerindeydi.

           Son derece yıkıcı bir kaybın ardından doğan yeni bir umut ikiliye gerçekten neyin önemli olduğunu gösterecekti, ancak aşıkların acı dolu geçmişlerini geride bırakmaları, gerçekten mümkün olabilecek miydi? Birisi hala Brynne'in peşindeydi; 2012 Londra Olimpiyatları'nın şehirde yarattığı keşmekeşi kendi planına uygulamak için kullanmaktaydı ve Brynne ve Ethan, her şeylerini kaybetme riskiyle karşı karşıyaydı.

      İkili, kontrolleri dışında gelişen bu olaylara boyun mu eğecekti, yoksa birbirlerini ne pahasına olursa olsun kurtarmak için savaşacaklar mıydı?


                               Kitap adı: Aç gözlerini
                               Kitap yazarı: Raıne Mıller
                               Yayın evi: Yabancı yayınları
                               Çeviri: Tuba Özkat
                               Sayfa sayısı: 406
                               Liste fiyatı: 22 TL                         Kitap yorumum


             


         
Ve şuan çevirisi yapılan son kitap ile karşınızdayım. Bundan sonra gelecek bir kitap daha var ve maalesef bu güzel seriye veda edecek olmak, beni çok üzüyor.
             
        Ethan ve Bryenne mutlu olmak için çabalıyor ama sorunlar peşlerini bırakmıyor. Brynee'in geçmişi artık açıkça ortada. Ethan'ın Amerikalı kadını tehlike de. Geçmiş, bir canavar misali pençelerini geçiriyor. Ve bu sırada hayatların da kökten değişecek şeyler oluyor. Çok üzüldüğüm bir kitap oldu aslında. Sonuyla alakalı değil onu ekleyeyim hemen ama beni üzen bir şeyler vardı. Ama aşırı mutlu olduğum olaylarda gerçekleşti. Bol aksiyonlu, bol aşklı ve bolcana şehvetli bir kitaptı. Yazar bir tık daha yukarılardaydı. Ve bu kitap da hem Ethan hem de Brynne'in ağzından dinledik olayları. Yazar hem erkek hem de kadın karakterin bakış açılarını çok iyi yansıtmıştı. Londra Olimpiyatları geliyor ve çok çok önemli - kraliçe gibi mesela- davetliler olacak. Ethan görevinin en iyi şekilde üstesinden gelip, bu işi bitirmek zorunda ama bir yandan da sevgilisinin hayatı için endişe etmekle meşgul. İkisinin de kendilerini mutlu ve güvende hissettiği - daha doğrusu bunu doruklar da yaşadığı- anlar geceleri. Gündüz Ethan meşgul ve Brynne hayatını yaşamaya çalışıyor. Aşkları çok büyük, arzuları çok daha fazla. Ve şimdiye kadar duygularını açık bir şekilde belli eden taraf Ethan'dı. Ama özellikle bu kitap da Brynne bu konuda büyük gelişmeler gösterdi. Karakterlerin gelişimi çok olumlu yöndeydi ve umarım son kitap da yazar nokta atışını yapıp, bu seriye güzel bir veda etmemizi sağlar.

     
Uff!! Uzun bir yorum oldu ve ellerim ağrımaya başladı. Bol kitaplı günler geçirmeniz dileği ile! 
         
Hayat, karanlık kısımlar da yaşamak için çok kısa.
                                                 
Çırılçıplak.


        " Sigara mı içiyorsun, Ethan?"
        " Bugün her zamankinden daha fazla."
        " Bir kusur... Sende bir tane var."

                                               Çırılçıplak.


        " Benimsin, Brynne. Kalbimde öylesin ve bunu kimse benden alamaz. Sen bile."

                                                Senin İçin.


         " Şu anda seninle yalnız olmak istiyorum Brynne. Gerisi o kadar önemli değil."

                                              Senin için.
                                                                       

         
Hayatta bu kadar mutlu olmanın mümkün olduğunu hiç bilmiyordum.

                                            Aç gözlerini.


       
   


  

NINE INCH NAILS - "CLOSER"


          
Bu şarkının seri de büyük bir etkisi var. Kitaplar da bir kaç yerde rastlayabilirsiniz. 


     
   


          

Ciara - Dance Like We're Making Love

             

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder